Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och färghandelsvaror
Referensnummer: 2019 KS0354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser trä- och färghandelsvaror för Hylte kommuns och Bostadsstiftelsen Hyltebostäders verksamheter. De som i huvudsak kommer att avropa är personal hos beställaren som arbetar inom skolverksamhet, drift, underhåll och vaktmästeri.
Beställaren har behov av att kunna göra avhämtningsköp på ett utlämningsställe.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03419100 Virkesvaror, 44111000 Byggnadsmaterial, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44810000 Färger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen