279235-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Läkemedelsautomater
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedelsautomater
BeskrivningKommunalförbundet sjukvård och omsorg i Norrtälje upphandlar läkemedelsautomater för användning i enskilda hem. Läkemedelsautomaterna laddas av hemsjukvårdspersonal med dosförpackad medicin som portioneras ut på bestämda tider.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104432:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster