See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogsbrandbevakning med flyg
Beskrivning: Länsstyrelsen i Dalarnas län upphandlar ramavtal avseende skogsbrandbevakning med flyg.
Föregående meddelande: 29773-2025
Intern identifierare: 452-15865-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60440000 Flygning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Skogsbrandbevakning med flyg Dalarnas län
Intern identifierare: 45255225
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Flygslinga 1 Norra bevakningsområdet
Beskrivning: Skogsbrandbevakning flygslinga 1 Norra bevakningsområdet
Intern identifierare: 452-15865-2024655
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Flygslinga 2 Sydöstra bevakningsområdet
Beskrivning: Skogsbrandbevakning flygslinga 2 Sydöstra bevakningsområdet
Intern identifierare: 452-15865-2024656
Huvudklassificering (cpv): 60400000 Flygtransport
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Flygslinga 3 Sydvästra bevakningsområdet
Beskrivning: Skogsbrandbevakning flygslinga 3 Sydvästra bevakningsområdet