279290-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Lastbilar med flak
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil till Boden
Referensnummer: 162/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134100 Lastbilar med flak
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av en styck fabriksny lastbil med plogfäste till Fortifikationsverkets verksamhet i Boden.
I upphandlingen ingår även tecknande av serviceavtal på åtta (8) år, gällande tillsyn, underhåll och reparationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen