Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Thermal field measurement device (e.g. camera)
Referensnummer: LTU-1699-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The procurement concerns one thermal field measurement device (e.g. camera) for observing rapid events in melt flow during laser materials processing in metals and cooling rates of neighbouring solid regimes.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen