Officiellt namn: Varuförsörjningen Postadress: Virdings Allé 32 B Ort: Uppsala Postnummer: SE-754 50 Land: Sverige Att: Per Edlund E-post:per.j.edlund@lul.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Operations- och undersökningshandskar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala län.
Nuts-kodSE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ramavtal på operations- och undersökningshandskar enligt beskrivning i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
Datum för beslut om tilldelning av kontrakt 9.6.2016