2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshämtning i Kalix kommun 2027-2034
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att uppfylla kommunens skyldighet kring insamling, borttransport och avlämning av kommunalt avfall och annat avfall under kommunalt ansvar.
Intern identifierare: KS-2026-0144-05
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000