Officiellt namn: Halmstads kommun Postadress: Box 153 Ort: Halmstad Postnummer: SE-301 05 Land: Sverige Att: Jewing Huynh E-post:jewing.huynh@halmstad.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av papper och plast.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar inköp och leverans av papper och plastprodukter till kommunens enheter. Leveranserna sker till kommunens varudistribution som sedan vidaredistribuerar till respektive enhet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33761000 Toalettpapper, 19500000 Gummi- och plastmaterial, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33762000 Pappersnäsdukar, 33763000 Pappershanddukar, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.