2. Förfarande
Förfarande
Titel: FNI Förpackningsinsammling
Beskrivning: Dessa föreskrifter avser insamling och transport till avlämning av förpackningsavfall från förpackningsavlämnare (beställaren) genom så kallad fastighetsnära insamling inom Området Kiruna C. Uppdraget omfattar all fastighetsnära insamling från förpackningsavlämnare/ beställare inom området. . Ramavtalet innehåller 3 bolag: Område 1: Kirunabostäder (ej de kärl som omfattas av det kommunala ansvaret) Område 2: Kiruna kommuns verksamhetslokaler Område 3: Kiruna Näringsfastigheter
Intern identifierare: 2025-019
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000