279407-2025 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Ramavtal Konsulter Geotekniska/Miljötekniska utredningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Konsulter Geotekniska/Miljötekniska utredningar
BeskrivningKonsulten ska kunna genomföra geotekniska markundersökningar och miljötekniska undersökningar som stöd för Partillebos projekt och verksamhet. Detta inkluderar utredningar inför byggnation av nya bostäder, renoveringar av befintliga fastigheter, detaljplanearbete eller behov av andra åtgärder.
Intern identifierare25/3
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000