279473-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Väskor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVäskor
BeskrivningRamavtalet omfattar leverans av olika typer av tomma väskor som ska användas av poliser i såväl yttre som inre tjänst. Väskorna ska bland annat användas för utrustning som exempel kläder, handskar batong, ficklampa, bälte, kravallutrustning samt hjälm.
Intern identifierareA387.433/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar, 18921000 Resväskor, 18934000 Väskor/ränslar, 30237270 Datorväskor, 35200000 Polisutrustning, 35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVäskor & ryggsäckar
BeskrivningVäska 1 SPT Väska 2 IGV Väska 3 IGV Ryggsäck Väska 4 FPP
Intern identifierareVäskor & ryggsäckar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelRullväskor
BeskrivningVäska 1 Rullväska M Väska 2 Rullväska L
Intern identifierareRullväskor
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelSjukvårdsväskor
BeskrivningVäska 1 Sjv personlig Väska 2 Sjv utland Väska 3 Sjv sjukvårdsryggsäck Väska 4 Sjv fordon
Intern identifierareSjukvårdsväskor
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTeknikerväskor
BeskrivningVäska 1 Teknikerväska liten Väska 2 Teknikerväska stor Väska 3 Teknikerväska ryggsäck
Intern identifierareTeknikerväskor
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelHårda väskor
BeskrivningVäska 1 Hård väska pistol Väska 2 Hård väska MP5 Väska 3 Hård väska ECV Väska 4 S, M, L
Intern identifierareHårda väskor
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelVapenväskor
BeskrivningVäska 1 Ryggsäck MP5
Intern identifierareVapenväskor