Upphandlingen avser ramavtal för utförande av uppdrag som konsult avseende VS.
För att tillgodose behovet av aktuella tjänster avser beställaren att teckna ramavtal med de fem (5) anbudsgivare som har lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden. Avrop från ramavtal fördelas enligt i AUA.3 angiven fördelningsnyckel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331100 Installation av centralvärme, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen