279731-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Tolktjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster
Referensnummer: UH-2018-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun har för avsikt att upphandla tolkförmedlingstjänster.
Avtal kommer tecknas med fem(5) leverantörer i rangordning.
OBS! På grund av semester kommer Sigtuna kommun inte svara på frågor under vecka 27, 30, 31 och 32.
Avtalstid fyra(4) år från avtalstecknande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen