279745-2016 - ResultatSverige-Varberg: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Slamsugning och spolbilstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Varberg.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avseende ramavtal för slamsugning och spolbilstjänster och därtill hörande tjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90513600 Avlägsnande av slam, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513700 Transport av slam
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.