279769-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Glasögon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögon och synundersökning
Referensnummer: KSN-2022-01164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva avrop av glasögon och synundersökningar. Syftet är att tillgodose beställarens anställda med möjlighet till synundersökning samt inköp av glasögon.