279774-2022 - ÄndringSverige-Visby: Masspektrometer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maldi TOF
Referensnummer: HSN2021/508
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett Maldi-TOF instrument för artbestämning av bakterier, jästsvamp och dermatofyter med relevans inom humanmedicin med tillhörande mjukvara samt förbrukningsmaterial. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de villkor som anges i upphandlingsdokumenten.