27986-2018 - ÄndringSverige-Tidaholm: Byggnation av låg- och mellanstadieskola
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av skola F-6
Referensnummer: 18/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.1.4.
Kort beskrivning
Orienterande uppgifter ej underlag för anbud:
Objektet avser nybyggnad av skola F-6 för 450 elever. Skolan skall byggas i två plan med teknikutrymmen på plan 3 samt en fristående miljöbyggnad i ett plan.