279866-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdigpackade fruktlådor
Referensnummer: RS/202732
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland avser att upphandla fruktlådor avsedda till personal inom regionens verksamheter med beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hammarö, Forshaga, Karlstad och Kil
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det totala värdet för ingående varor i denna upphandling under aktuell avtalsperiod inkl optionsår beräknas uppgå till ca 3 000 000 SEK baserat på 2020 års inköpsvolymer/behov Regionen kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym. Antagen leverantör är skyldig att leverera det verkliga behovet.
Grums och Säffle
Del nr: 2
Arvika
Del nr: 3
Kristinehamn
Del nr: 4
Filipstad och Storfors
Del nr: 5
Hagfors, Munkfors och Sunne
Del nr: 6
Eda
Del nr: 7
Årjäng
Del nr: 8
Torsby-området exklusive sjukhuset i Torsby
Del nr: 9