279903-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Konsulttjänster för public relations
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Public affairs-tjänster
Referensnummer: 1703674
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79416200 Konsulttjänster för public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänsten Public Affairs (PA), vilket omfattar konsultstöd för intresse- och omvärldsbevakning för samhällsaktörer. Det kan omfatta:
— Analys- och strategiarbete
— Framtagning av underlag
— Rådgivning
— Projektledning och projektstöd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen