See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal gymutrustning
Beskrivning: Idrotts- och föreningsförvaltningen genomför en ramavtalsupphandling
Intern identifierare: 23/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: upphandling av gymutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del C - service
Beskrivning: upphandling av löpande service av gymutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del A - konditionsmaskiner
Beskrivning: Upphandling av gymutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del B - styrkemaskiner