279912-2016 - ResultatSverige-Habo: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Styrsystem vatten och avlopp.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Habo.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Förfrågan avser en totalentreprenad enligt definition i ABT06 angående utbyte av driftsystem för VA verksamheten i Habo. Syftet är att erhålla ett modernt och framtidssäkert system för styrning, övervakning och kommunikation med verksamhetens anläggningar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
51900000 Installation av styr- och reglersystem, 42961000 Manöver- och styrsystem, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.