Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av allmän makro- och finansiell marknadsdata
Referensnummer: 20-3175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av allmän makro- och finansiell marknadsdata.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72319000 Tillhandahållande av data
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen