2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier för Va-anläggningar dricksvatten - Gästrike Vatten AB
Beskrivning: Gästrike Vatten AB som moderbolag upphandla ramavtal gällande leverans av drifts kemikalier för vattenverk inom koncernen bestående av fem (5) medlemskommuner i Gävleborg inklusive Östhammar kommun.
Intern identifierare: 15528
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 45232421 Reningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kemikalier för Va-anläggningar dricksvatten - Gästrike Vatten AB