See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad avseende mark- och parkskötsel i Växjö
Beskrivning: Entreprenad avseende grönyteskötsel, snöröjning och halkbekämpning av VÖFABs bestånd i Växjö kommun. Upphandlingen är uppdelad i fem geografiska områden.
Intern identifierare: VÖFAB 2024-00030
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Entreprenad avseende markskötsel