280051-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partille Energi AB
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av företagsförsäkring i samverkan med Partillebo AB enligt separat förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66515200 Sakförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen