280052-2020 - ÄndringSverige-Växjö: Avfallsförbränning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av brännbart hushållsavfall samt brännbart grovt hushållsavfall
Referensnummer: 2020-00070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förbränning av dels brännbart hushållsavfall, dels brännbart grovt hushållsavfall.