280075-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Projekt inom El, styr och regler
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekt inom El, styr och regler
Beskrivning: Upphandlingen avser projekt som omfattar integration av el-, styr- och reglerteknik för ny process- och maskinutrustning i Sysavs anläggningar. Projekten kopplat till detta ramavtal kan beröra både leverans av tjänster och specifikt material för att integrera process- och maskinutrustning i befintliga el- och styrsystem.
Intern identifierare: 2025-066
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000