Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning
Referensnummer: Dnr 00241/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ansvar för snöröjning och halkbekämpning för snöröjning och halkbekämpning på fastigheter, exempelvis vårdboende, LSS-boende och skolor inom Helsingborgs stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen