Upphandlingen omfattar utrustning och underhåll av mindre renvattenanläggningar för laboratorieändamål. Utrusningen ska vara anpassad för att enkelt kunna monteras på vägg eller ställas på diskbänk, hylla, labbänk eller liknande. Upphandlingen avser inte centralt monterade renvattenanläggningar för produktion av stora mängder renvatten för exempelvis dialys.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42912000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor, 42912100 Maskiner och apparater för filtrering av vätskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen