280134-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala län.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Landstinget i Uppsala län skall upphandla fönsterputs inom landstingets lokaler.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90911300 Fönsterputsning, 90910000 Städning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.