280151-2017 - ResultatSverige-Örebro: Öppenvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vård och behandling vuxna missbukare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av vård och behandling av vuxna missbrukare på HVB-hem, öppenvård, konsulentstödd familjehemsvård och eftervård.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85112200 Öppenvård, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 43 000 000 SEK
exkl. moms