2. Förfarande
Förfarande
Titel: Passagessystem och säkerhetsteknik mm
Beskrivning: Ramavtalet omfattar underhåll, service, installation och telefon- och mejlsupport av passagesystem och säkerhetsteknik (passagesystem, CCTV, tvättstugebokning, inbrottslarm) mm i beställaren Tyresö Bostäders fastighetsbestånd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31600000 Elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Larm och inpassagesystem mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93610:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 45312000 Installation av larmsystem och antenner