Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster inom digital utveckling
Referensnummer: Af-2017/0040 3189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen har behov att avropa tjänster enligt avropsunderlagets specifikation. Avtalet med Arbetsförmedlingen tecknas elektroniskt. Tänk på att registrera er via www.csign.se för att kunna teckna avtal elektroniskt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71620000 Analystjänster, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen