280198-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse medicinktekniska produkter – Gånghjälpmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gånghjälpmedel
Beskrivning: Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av gånghjälpmedel.
Intern identifierare: 2025.03
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: generell del
Intern identifierare: 1699707
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Gåbord
Beskrivning: gåbord
Intern identifierare: 1699708
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gåbord med benbreddning
Beskrivning: gåbord med benbreddning
Intern identifierare: 1699710
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Gåbord hög brukarvikt
Beskrivning: Gåbord
Intern identifierare: 1705298
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: HP-rollator
Beskrivning: rollator
Intern identifierare: 1701873
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Gåbord med rollatorliknande underrede
Intern identifierare: 1699712
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: RA-rollator
Intern identifierare: 1699713
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Krycka med ergonomiskt handtag
Beskrivning: krycka
Intern identifierare: 1699714
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Stödkäpp
Beskrivning: käpp
Intern identifierare: 1699716
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Stödkäpp med ergonomiskt handtag
Intern identifierare: 1699717
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Krycka
Intern identifierare: 1699711
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Krycka med ergonomiskt handtag för brukare med hög vikt
Intern identifierare: 1699718
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: RA-kryckkäpp
Intern identifierare: 1699719
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Fyrpunktsstöd
Intern identifierare: 1699720