Hallsbergs kommun, Hallsbergs Bostads AB, Sydnärkes Kommunalförbund, Sydnärkes Utbildningsförbund och Nerikes Brandkår inbjuder intresserade leverantörer till anbudsansökan gällande anbudsgivning för leverans av Ekonomi- och inköpssystem. Inköpssystem upphandlas som option.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48490000 Programvara för upphandling, 72224100 Planering av systemimplementation, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen