280207-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutveckling
Referensnummer: 201804
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT avser teckna ramavtal med ett antal leverantörer som kan tillhandahålla ledarutvecklingstjänster inom de anbudsområden som framgår nedan.
1. Ledarutveckling för företagsledning, mellanchefer, gruppchefer samt blivande chefer
2. Ledarutveckling för projektledare och övriga arbetsledare
3. Organisationsutveckling/Utveckling av företagskultur
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen