280211-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster
Referensnummer: 2022/624
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende säkerhetstjänster. Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72223000 Granskning av informationstekniska krav
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.