Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning för Vilhelmina fastighetsförvaltning AB
Referensnummer: UH-2022-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser vinterunderhåll i form av snöröjning, isrivning, halkbekämpning och bortforsling av snö på Vilhelmina Bostäder AB´s och Vilhelmina Kommun´s fastigheter inom Vilhelmina tätort.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris, delat anbud
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen