280271-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Persontransporter för skolskjuts och turbundna resor med taxifordon och specialfordon.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersontransporter för skolskjuts och turbundna resor med taxifordon och specialfordon.
BeskrivningPersontransporter för skolskjuts och turbundna resor med taxifordon och specialfordon.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111085:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport