2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omlastningsstation
Beskrivning: Uppdraget omfattar att tillhandahålla en omlastningsstation med erforderliga tillstånd, ta emot lämnat kommunalt avfall samt transportera det lämnade kommunala avfallet till av beställaren anvisad mottagningsanläggning. Beställaren uppskattar att initialt kommer 40 000 ton kommunalt avfall per år omlastas på anläggningen.
Intern identifierare: 26SVOA239
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 39713300 Avfallskomprimatorer, 44613800 Avfallscontainrar, 45222100 Byggnation av avfallsanläggning, 45232470 Avfallsdepå, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Omlastningsstation