280324-2019 - ResultatSverige-MÖNSTERÅS: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning i Mönsterås kommun
Referensnummer: U-161-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av städning av skolor, idrottshallar, förskola och bibliotek i Mönsterås kommun. Upphandlingen inkluderar regelmässig städning samt storstädning, golvvård och fönsterputsning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen