28034-2023 - ResultatSverige-Tyresö: Konsulttjänster för vägar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsulttjänster Trafikutredning Tyresö
Referensnummer: 2022/KSUH 0043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311210 Konsulttjänster för vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för Tyresö kommun och Tyresö bostäder AB.
Två avtalsområden som tilldelas separat:
A. Trafikplanering
B. Trafikanalys
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen