Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: KSN-2019-0320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar - Larmutryckning, Störningsjour, Ronderande bevakning, Stationär bevakning, Personskydd, Ordningsvakt, Ordningsvakt vid evenemang, Skyddsvakt och Beredskap vid händelse som regeringen bedömer som särskilda. Samt därtill hörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen