280379-2018 - ÄndringSverige-Södertälje: Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1152 Generalkonsultuppdrag för ombyggnation av inre Maren, Södertälje
Referensnummer: TI 2017-1152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vid Inre Maren och Marenplan planerar kommunen att bygga om kajer,
Strandpromenader, bryggor, torgyta samt bygga en ny bro.