280401-2018 - ÄndringSverige-Tumba: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för tekniska konsulttjänster m.m.
Referensnummer: 18/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Botkyrkabyggen upphandlar ramavtal för att täcka Botkyrkabyggens behov av tekniska konsulttjänster, besiktningsmän samt arkitekter.
Ramavtal kommer att tecknas separat för varje konsultroll.