280403-2018 - ÄndringSverige-Huddinge: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttkonsulter
Referensnummer: HB/2018:164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för tillhandahållande av konsulter som ska projektleda flyttar (kallad Flyttkonsult i upphandlingen). Flyttkonsulten ska efter avrop från beställaren genomföra flyttprojekt och kunna ta ansvar för tidplan, budget, samordning, kvalitetssäkring och leveranser.