Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktkorgar via bud
Referensnummer: UPP 2.3.3-2019/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av fruktkorgar till anställda vid Malmö universitet. Leverans skall ske enligt specificerade volymer och leveransadresser. Malmö universitets beräknade inköpsvolym är ca. 40 000 kg frukt per år. Observera att inga volymer garanteras. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör. Avtalstiden är två (2) år med option om ett (1) + ett (1) års förlängning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen