280455-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Leverans av grus- och bitumenbundna material 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeverans av grus- och bitumenbundna material 2026
BeskrivningRamavtal för leverans av grus- och bitumenbundna material inklusive returfrakter av massor inom Kalix kommun.
Intern identifierareKS-2026-00051-05
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000