Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling - Ramavtal för konsultstödstjänster för genomförande av Hackatons och liknande Event.
Referensnummer: Af-2019/0019 3184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en byrå som kan stötta med konsultstödstjänster och andra insatser vid Hackatons och liknande Event som Arbetsförmedlingen genomför. Avtalet med Arbetsförmedlingen tecknas elektroniskt. Tänk på att registrera er via www.csign.se för att kunna teckna avtal elektroniskt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79952100 Anordnande av kulturevenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen