280476-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Arboga: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
388361-AI891050 Stödtjänster för system för flygunderhåll.
Referensnummer: UH-2016-353
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören skall efter avrop från tecknat ramavtal leverera stödtjänster för system för flygunderhåll.
Exempel på tjänster som omfattas framgår av bilaga 1 till detta förfrågningsunderlag, Tjänstespecifikation Stödtjänster för system för flygunderhåll.
Se vidare utkast till kontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen